بایگانی برای اردیبهشت, ۱۳۸۸

با ما حرف بزن یا لااقل به ما گوش کن !

اردیبهشت ۹م, ۱۳۸۸

دیدار تشکل های سیاسی زنان با میرحسین فرصت خوبی بود برای طرح دیدگاه ها و مطالبات زنان از جانب بخشی از فعالان حقوق زنان و نیز طرح دیدگاه های کاندیدای اصلاح طلبان .

صحبت ها در مجموع خوب بود اما می تونست بهتر باشه به شرط این که مدیریت جلسه با ما بود . میزان وقتی که در اختیار مجمع زنان اصلاح طلب قرار گرفت بسیار اندک بود اما در همان وقت کم گفتنی ها به اجمال گفته شد تا حدیث مفصل از آن خوانده شود .

آغاز سخن توسط دکتر موسوی خواهر مهندس و بعد هم سخنرانی دکتر رهنورد که به واقع کارشناسی و صاحب نظرانه بود و تحسین برانگیز و بعد هم گزارش خانم مافی، مسئول کمیته بانوان ستاد مرکزی که تصور کرده بودند این زنان فعال سیاسی هنوز نیاز به آموزش دارند !!!خانم شجاعی پس از توضیحاتی پیرامون شکل گیری مجمع و ترکیب آن و فعالیت هایش به طرح مطالبات زنان پرداخت و فریده ماشینی آن مباحث را به شیوایی تکمیل کرد . خانم راکعی هم بیشتر به شرح حزب خود پرداخت و امانی هم با صدای رسا از مشکلات اجتماعی و آسیب ها گفت و از جمله مشکلات زنان .

وقتی مدیر برنامه به طور ناگهانی اعلام کرد که با توجه به محدودیت وقت از سایر دوستانی که وقت داشته اند عذر می خواهد و نوبت را داد به کاندیدای ریاست جمهوری یادداشت اعتراض و گلایه را دادیم که کاش لااقل نماینده استان ها که به سختی خودشان را در بحبوحه کارها رسانده بودند به این قرار و نیز نماینده زنان اهل سنت می توانستند حرف هایشان را به  گوش کاندیدایشان برسانند . در اینجا بود که خانم رهنورد نقشش را ایفا کرد و یادداشت را به مهندس رساند و ایشان هم فروتنانه عذر خواست اما در پایان صحبت هایش از آن زن جوان خواست که کوتاه حرفش را بزند و او کوتاه گفت که زنان اقلیت قومی و مذهبی دچار تبعیض و مشکلات مضاعف هستند و باید به وضعیت آنان رسیدگی بیشتری بشود .

با تمام شدن برنامه کار ما تازه شروع شد و از اعضای مجمع خواستیم تا بمانند و برای هماهنگی های مرکزیت و حوزه های استانی هم اندیشی کنند . و ماندند و اندیشه هایشان را بروز دادند و مدیر برنامه خانم شجاعی جمع بندی مباحث را داشت و بعد هم خداحافظی.

در جلسه هیأت رئیسه که فردای همان روز گذاشتیم به نقد و بررسی برنامه دیدار پرداختیم و بر ادامه مباحث و باز کردن دیدگاه های میرحسین در رسانه ها و در سخنرانی ها تاکید شد . قرار شد بیانیه سوم مجمع هم به طور تحلیلی نگاشته و منتشر شود و نیز بسته های تبلیغات انتخابات شامل شعارها و برنامه ها هم آماده شود که باز هم مسئولیت بر گردن دکتر کولایی افتاد .استقرار دبیرخانه انجمن در محلی که بتواند در سطح ملی فعالیت انتخاباتی داشته باشد و نیز انجام مصاحبه مطبوعاتی رئیس مجمع زنان اصلاح طلب از دیگر مصوبات بود .

پیرو این مصوبات دیروز با چند تن از دوستان برای انجام مصاحبه و گرفتن خبر و گزارش از خانم های عضو و غیرعضو صحبت کردم و قرار شد حاصل این گفتگو ها در سایت قرار بگیرد .

کار ستاد هم خوب پیش می ره به حمدالله :) تشکیلات و ساختار تدوین شده و نیز شرح وظایف و کارگروه ها هم به تناوب مشفول کارهایشان شده اند . طبیعی است که پرکار ترین و جدی ترین کارگروه ها گروه دختران و زنان جوان است .

امشب وقتی خسته و درب و داغون  به منزل رسیدم، به همسرجان گفتم بازهم خبطی کردم و دنبال این جوانان راه افتادم حالا باید هنوز هیچ نشده تاوان پس بدهم . ما را پای همراهی با این نسل پرنشاط جستجوگر نیست . هرچند خودشان می گویند جوانی به دل است نه شناسنامه مامان اردیبهشتی D:

ارسال شده در یادداشت روز | نظرات (۸)

حظٌ بصر

اردیبهشت ۵م, ۱۳۸۸

این زهرا رهنورد است که کنار میرحسین موسوی نشسته است .

می شناسیمش :

زهرا رهنورد دختر سرهنگ کاظمی که نام فامیلش را عوض کرد تا ضمن احترام به پدر، بتواند از تمام ظرفیت های فردیش استفاده کند برای رسیدن به مقام انسان کامل .

زهرا رهنورد دختر ایران که حجاب را در دوران جوانی انتخاب کرد و به این انتخاب پایبند ماند .

زهرا رهنورد  پرورش یافته در خانواده ای مذهبی و در دامان مادری آشنا به هنر که از همان آغازین سال های کودکی گرایشش به هنر او را به این وادی کشاند و کشانددش به هر کجا که خاطرخواهش بود.

زهرا رهنورد معلم، مدرس، پروفسور، هنرمند،  دختر، زن، همسر، مادر، دوست، مشاور، همراه، مدیر .

زهرایی که نخواست در حجاب جهل بماند و خواند و نوشت و نویسنده شد و راهنما شد.

نخواست در اندرونی بماند و معلم شد، مدرس شد و مدیر شد .

اینک او در کنار همسرش نشسته و به او مشورت می دهد تا جامعه رها شده از بند تحجر در عصر انقلاب اسلامی را  با هراس از بازگشت این اژدهای پلشت، به ضرورت همراهی زنان و مردان در همه عرصه های اجتماعی  وبویژه عرصه سیاسی  یادآور شود .

رهنورد دیروز، سمبل اعتراض زن مسلمان به وضع موجود برای نسل  ما بود و امروز، سمبل حضور زن توانمند ایرانی در عرصه های فرهنگی – اجتماعی در حوزه داخلی و بین المللی است .

همراهیش با کاندیدای اصلاح طلبان را به فال نیک می گیریم و استفاده از این ظرفیت مستقل را ضرورتی برای پیروزی و آغازی برای تغییر می دانیم .

ارسال شده در یادداشت روز | نظرات (۱۱)

Sitemap